PREZYDENT PAWEŁ ADAMOWICZ: HONOROWY WOLONTARIUSZ, PRZYJACIEL

Śmierć Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, dla wielu z nas po prostu Pawła, zatrzymała wszystkich w biegu codziennych spraw, wywołała ból i żal, i domaga się chwili refleksji. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, której składamy ogromne wyrazy współczucia.

Prezydent Paweł Adamowicz przez lata wspierał nasze działania: brał czynny udział w kwestach, przewodził naszym paradom podczas Pól Nadziei na Pomorzu, wspierał projekty edukacyjne związane z rozwojem wolontariatu, wsparciem dla chorych i ich rodzin. W 2016 r. nagrodziliśmy Go tytułem Honorowego Wolontariusza.

Bez wątpienia projekty, które podejmuje Fundacja Hospicyjna na rzecz osób u kresu życia i ich opiekunów oraz przeżywających żałobę, a które dla Pana Prezydenta zawsze były ważne i w wiele angażował się osobiście, będą kontynuowane, być może z jeszcze większą determinacją.

Na zawsze w sercach zostaną nam ostatnie słowa Pana Prezydenta, które bezpośrednio odnoszą się także do naszych działań. Chcemy by były inspiracją do dalszego czynienia dobra. Mimo wszystko.

"Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję, bo - na ulicach, placach Gdańska - wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!" - Paweł Adamowicz, 13.01.2019 r.

Panie Prezydencie, dziękujemy za wszystko.
Zespół Fundacji Hospicyjnej